Pozbądź się brzucha i cellulitu

Możesz tego dokonać!

Kółko do ćwiczeń


Niewątpliwie jedną z najlepszych inwestycji, jeśli chodzi o pozbycie się oponki i zbudowanie potężnego kaloryfera będzie zakup kółka do ćwiczeń mięśni brzucha. Innym podstawowym wyposażeniem naszej domowej mini siłowni powinna być mata do ćwiczeń.

Za kółko do ćwiczeń (z ang. ab-wheel) zapłacimy nie więcej niż 40 złotych, a możemy trenować z jego wykorzystaniem przez kilka lat. Jeśli chcemy jeszcze bardziej zaoszczędzić, to tego typu urządzenie spokojnie możemy wykonać samodzielnie.
Ćwiczenia z wykorzystaniem kółka nie należą do najłatwiejszych. Oprócz mięśni brzucha pracują w tym wypadku również mięśnie klatki piersiowej, ramion oraz przedramion. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z regularnymi treningami, to na początek powinniśmy zdecydować się na inne ćwiczenia (np. opisane w poprzednich artykułach). Po pierwszych treningach możemy mieć piekielne zakwasy - szczególnie na przedramionach.
Osoby początkujące powinny wykonywać ćwiczenia z kółkiem z klęku. Z tej pozycji staramy się poprowadzić kółko jak najdalej przed siebie. Gdy czujemy, że już dalej nie damy rady, to wracamy do pozycji wyjściowej.

Osoby zaawansowane mogą wykonywać te ćwiczenie stojąc. W wersji ekstremalnej ćwiczący w każdej fazie ćwiczenia stoi na palcach.